Jak działa telewizja satelitarna

Jak działa telewizja satelitarna?

Zależy nam na posiadaniu telewizji, dzięki której otrzymamy dostęp do wielu interesujących kanałów w najwyższej jakości? Jeśli tak, to tutaj szczególnie powinniśmy postawić na możliwości, które gwarantuje telewizja satelitarna. Uświadomimy sobie, że to właśnie dzięki niej nie musimy korzystać tylko z podstawowych kanałów tv, lecz wybieramy przede wszystkim te, które nam pasują. Możliwości takie dostarcza nam każdy dostawca telewizji satelitarnej w naszym kraju, jak Polsat Cyfrowy, NC+ i wiele innych. Jak jednak wygląda działanie takiej telewizji satelitarnej? Przyjrzyjmy się temu krok po kroku.

Jak działają anteny satelitarne i telewizja SAT?

 1. Nadawanie kanałów
  W pierwszej kolejności odbywa się profesjonalne nadawanie kanałów telewizyjnych. Gwarantują to wcześniej przygotowane i świetnie działające programy telewizyjne.
 2. Kodowanie
  Tutaj odbywa się kodowanie kanałów, które są odbierane przez dekoder i telewizję satelitarną.
 3. Pakiety kanałów
  Każdy dostawca telewizji sat przedstawia nam odpowiednie kanały w postaci pakietów. Następnie są one skutecznie transportowane do stacji nadawczej, z której korzystamy. Odbiór takich kanałów, poprzez odpowiednie ustawianie anten sprawia, że działają tak, jak należy.
 4. Anteny satelitarne / nadawcze
  Bardzo ważną rolę pełnią zestawy anten nadawczych. Ich zadanie polega na szybkim przesyłaniu sygnału z pakietem kanałów telewizyjnych. Taki sygnał dociera aż do satelity.
 5. Zestaw satelitarny
  Następnie z satelity jesteśmy w stanie odebrać sygnał z odpowiednimi programami telewizyjnymi. Wystarczy posiadać w tym kierunku wysokiej jakości zestaw satelitarny.
 6. Dekoder
  Sygnał odebrany z satelity przez antenę dociera następnie do naszego dekodera. Jego zadanie polega na skrupulatnym rozkodowaniu sygnału i przekazaniu sygnału do telewizora.
 7. Poprzez takie proste działanie telewizji satelitarnej mamy możliwość w naszym domu, razem z wszystkimi członkami rodziny, oglądać to, co się nam podoba.

Specjaliści na montaż anten sat

specjaliści od montażu anten satelitarnych

Moglibyśmy próbować samodzielnie ustawić antenę satelitarną, natomiast stracilibyśmy wiele czasu i sił. Korzystniej jest uwzględnić pomoc instalatora, który posiada profesjonalny miernik i wiedzę techniczną w tym zakresie. Zadba on o prawidłowe ustawienie anteny satelitarnej, która będzie działać także w różnych warunkach atmosferycznych, na przykład podczas zachmurzenia.

 

Doradza AntenySlask24.pl

„Montaż i ustawienie anten satelitarnych na Śląsku 24/7”