montaż anteny tv satelitarnej Śląsk, Sosnowiec, Katowice, Chorzów, Jaworzno, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza

Montaż anteny tv satelitarnej – jaki konwerter?

Kiedy przechodzimy do montażu anteny satelitarnej, to trzeba nie tylko przyjrzeć się samej antenie, dekoderowi, okablowaniu. Liczy się jeszcze coś, a mianowicie konwerter LNB. Okazuje się, że na rynku elektronicznym jest bardzo wiele rodzajów. Jeśli więc nie posiadamy doświadczenia w technice antenowej, to nie będziemy w stanie od razu stwierdzić, który konwerter lub okazuje się najlepszy dla naszej anteny sat. Poznajmy więc możliwości tych najpopularniejszych konwerterów do anten satelitarnych. I tym samym dowiedzmy się, jak wygląda profesjonalny montaż anteny tv w naszym domu, mieszkaniu czy biurze!

montaż anteny tv satelitarnej Śląsk, Sosnowiec, Katowice, Chorzów, Jaworzno, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza

Montaż anteny tv – rodzaje konwerterów:

Konwerter cyfrowy dLNB – mało jeszcze znane i stosowane w naszym kraju rozwiązanie. Opiera się na zastosowaniu nowszej technologi. Miejmy nadzieje, że wiodące platformy i dostawcy telewizji satelitarnej już niedługo zdecydują się na ich uwzględnienie.

Konwerter optyczny (optical LNB) – nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane do najlepszych instalacji satelitarnych, pozwalające na zastosowanie wyjścia na światłowód z anteny sat.

Konwerter pojedynczy „Single” – sprawdza się do standardowych rozwiązań dla anten wieloogniskowych i obrotowych.

Konwerter podwójny „Twin” – dopasowane rozwiązanie dla 2 dekoderów i tunera z opcją nagrywania telewizji.

Konwerter poczwórny „Quad” – posiada aż 4 wyjścia do tunera i 2 dla dekodera.

Konwerter Unicable – za pomocą jednego kabla i przełączników umożliwia podłączenie kilku dekoderów, jeśli są do tego dostosowane.

Konwerter Quattro – sprawdzający się dla 2 anten satelitarnych, w celu stworzenia idealnej instalacji zbiorczej.

Konwerter Octo – dający możliwość podłączenia aż 8 tunerów i 2 dekoderów.

Jeśli zastosujemy wyższej jakości konwerter na antenie satelitarnej, to miejmy pewność, że uzyskamy dostęp do większej ilości kanałów obcojęzycznych. Jeśli więc chcemy mieć takie możliwości, a przy okazji móc oszlifować swój obcy język, to warto pozwolić sobie na takie rozwiązanie.

 

 

Zaznacza Serwis Anten Satelitarnych

Montaż anten satelitarnych Sosnowiec, Katowice, Jaworzno, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Ruda Śląska i okolice”