Telewizja naziemna i satelitarna którą wybrać

Telewizja naziemna i satelitarna którą wybrać

Zastosowanie telewizji naziemnej jest cenne, ponieważ to już w niej znajduje się wiele podstawowych kanałów tv. Mogą one spełnić nasze potrzeby i wtedy wyjdziemy z założenia, że telewizja satelitarna nie jest nam tak potrzebna. Ale warto dokładnie przyjrzeć się tej telewizji naziemnej. Okazuje się, że do roku 2013 w naszym kraju korzystaliśmy z telewizji analogowej. była ona odbierana tylko poprzez działanie anteny i telewizora. Natomiast aktualnie o wiele lepszą jakość gwarantuje telewizja cyfrowa. Tutaj mamy do czynienia z wyższa jakością dźwięku i obrazu. Dodatkowo pojawiają się w takiej telewizji nowoczesne funkcje, z których dawniej nie mogliśmy korzystać.

Bezpłatne kanały dvb-t w telewizji naziemnej

bezpłatne kanały telewizyjne dvb-t

Okazuje się, że odbiór takiej telewizji jest bezpłatny. A to już prawie 30 kanałów, które mogą nam działać bez przerwy. Oczywiście, aby móc odebrać taką cyfrową telewizję naziemną dvb-t musimy liczyć się z potrzebą zakupu wyposażenia.

Do odbioru telewizji naziemnej dvb-t:

  • karta telewizyjna
  • tuner telewizyjny z dekoderem dvb-t
  • telewizor z dekoderem dvb-t

Widać więc, że wiele zależy od naszego telewizora, z którego korzystamy. Jeśli jest on dość nowy, to w pełni powinien nam wystarczyć od odbioru takiej telewizji naziemnej. Potrzebujemy tylko odpowiednią antenę, którą podłączamy i później ustawiamy. I warto, aby ustawienie anteny przeprowadził dla nas monter, który posiada w tym doświadczenie.

Przewaga telewizji satelitarnej

W telewizji mamy również do czynienia z takimi funkcjami, jak VoD, PVR czy EPG. Ale warto podkreślić, że są one dostępne tylko w przypadku wyboru telewizji satelitarnej.

Do odbioru telewizji satelitarnej potrzebujemy:

  1. telewizora – najlepiej płaski z dekoderem
  2. dekodera – jeśli telewizor nie posiada wbudowanego
  3. anteny satelitarnej
  4. okablowania

Na samym końcu musimy jeszcze zatrudnić fachowców, którzy zadbają o to, aby wszystkie kanały poprawnie były przekazywane do telewizora, za pomocą sygnału z satelity. Wymaga to zastosowania sprzętu, jak i doświadczenia monterów.

Co więc wybrać?

Telewizja naziemna dvb-t to przede wszystkim sprzęt, antena i jeszcze abonament telewizyjny, o którym nie powinniśmy zapominać. Natomiast w przypadku telewizji satelitarnej otrzymujemy większą ilość kanałów, wyższej jakości sygnał i dodatkowe funkcje. Warto więc przeanalizować, co jest lepszym rozwiązaniem dla nas, naszej rodziny i firmy.