Jaki konwerter do telewizji satelitarnej?

Trudno jest nam określi samodzielnie montaż anteny satelitarnej krok po kroku. W tym celu warto jest skorzystać z doświadczenia osób, którzy w tym temacie specjalizują się od lat. Oni podpowiadają nam, jaki konwerter warto wykorzystać do wybranej anteny satelitarnej. Takich konwerterów do anten sat jest naprawdę wiele. Poznajmy ich popularne typy.

Popularne konwertery anten satelitarnych:

popularne konwertery anten satelitarnych - montaż i ustawianie anten sat

  • Konwerter pojedynczy – nadaje się do podstawowych zastosowań, także do anteny wieloogniskowej czy obrotowej.
  • Konwerter podwójny – wyposażony jest w dwa wyjścia kabla, co umożliwia połączenie z nim 2 dekoderów bądź tunerów.
  • Konwerter poczwórny – aż 4 wyjścia do tunera/dekodera.
  • Konwerter octo – 8 wejść do tuner/dekoderów, więc nadaje się do większych domów (wielorodzinnych bądź większej ilości mieszkań w bloku).
  • Konwerter optyczny – wyposażony w wyjście na światłowód z anteny (dla wysokich budynków i daleko od miejsc odbioru tv sat).
  • Konwerter cyfrowy dLNB – najnowsza instalacja w Polsce, która nie jest jeszcze w pełni znana i stosowana.

Czasami moglibyśmy skupić się na odbiorze telewizji satelitarnej za pomocą 1 satelity. Natomiast takie zachowanie nie okazuje się najlepsze. O wiele lepiej, gdy decydujemy się na konwerter i antenę, która pozwala nam odbierać sygnał z kilku satelit. Pozwala to na zwiększeniu odbioru kanałów obcojęzycznych.

Skuteczny montaż anten satelitarnych w kilka godzin

skuteczny montaż i ustawianie anten satelitarnych śląsk w kilka godzin

Wiele urządzeń przyczynia się do poprawnego odbioru telewizji satelitarnej. Najważniejsze z nich to wyżej wymieniony konwerter, antena satelitarna, tuner/dekoder, jak i dodatkowe okablowanie czy inne urządzenia. Wiele również zależy od lokalizacji danego budynku, w którym ma odbyć się montaż telewizji sat.

Natomiast problemu z wyborem anteny satelitarnej, jej montażem, i dopasowaniem wszystkich innych urządzeń, nie ma montażysta takich anten. Specjalizuje się w tym zakresie od lat, więc dokładnie zna tą technologię, elektronikę. Jest w stanie wykorzystać ją w jak najlepszy sposób. A zarazem przekonać się, jaka jej średnica, rodzaj, okaże się najlepszy.

My (ci, którzy chcą uzyskać telewizję satelitarną) nie mamy wiedzy na ten temat. I samodzielne działanie w tym kierunku nie byłoby dla nas lepszym rozwiązaniem. Przecież moglibyśmy stracić na to wiele czasu i sił. Warto więc pójść o wiele lepszą drogą i poprosić o wsparcie profesjonalistów w tym zakresie.

Dzięki nim będziemy mogli jeszcze dowiedzieć się, w jaki sposób działa telewizja satelitarna, jakie korzyści zapewnia antena i odpowiedni dekoder czy konwerter. Taka wiedza na pewno się nam przyda. Przecież na początek możemy chcieć uzyskać taką telewizję sat tylko do wybranego rodzaju telewizora. Natomiast z czasem chcielibyśmy, aby do jednej anteny satelitarnej były podpięte nowe odbiorniki telewizyjne. Jest to możliwe, ale dobrze jest to ocenić jeszcze wcześniej. Dzięki temu od razu możemy wybrać antenę i dekoder, który gwarantuje nam takie możliwości.