Kontrola rodzicielska w telewizji satelitarnej

Kontrola rodzicielska w telewizji satelitarnej

Chcemy mieć pod kontrola nasze dzieci, ponieważ dorastają i mogą być narażone na różne czynniki. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w telewizji pojawiają się programy, w tym także bajki, przesiąknięte przemocą, niemoralnością i innymi rzeczami, które mogą negatywnie wpływać na dzieci. Jak więc rodzice mogliby zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w tym kierunku. Przecież zdecydowaliśmy się na telewizję satelitarną i posiadamy dostęp do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset kanałów HD. W takim momencie wystarczy uwzględnić ciekawą funkcję ukrywania pewnych programów przeznaczonych dla dorosłych.

Taka ochrona okazuje się bardzo cenna, o czym wspominają psycholodzy. Oni w jeszcze większym stopniu wiedzą, jak nieodpowiednie treści mogą mieć zły wpływ na poprawny rozwój dzieci. Jeśli więc rodzice mają zamiar troszczyć się o nie jak najwcześniej, a posiadają telewizję satelitarną, to dobrze jest podszkolić się w kontroli rodzicielskiej. Jak ona wygląda?!

Blokowanie kanałów telewizyjnych

Kontrola rodzicielska w telewizji satelitarnej

Okazuje się, że wszystkie dostępne kanały telewizyjne można zablokować. Wtedy ich odblokowanie odbywa się za pomocą podania odpowiedniego kodu PIN. Standardowy kod pin, fabrycznie nadawany to 0000. Zastosowanie takiej blokady rodzicielskiej to wspaniałe rozwiązanie, które warto uwzględnić na samym początku. Kiedy już monterzy zadbają o właściwe ustawienie telewizji satelitarnej i zakodowanie kanałów. Wtedy jako rodzice bierzemy pilot do ręki i dokładnie ustalamy, z jakich kanałów mogą korzystać nasze dzieci.

Dodatkowo jest możliwość blokowania kanałów i programów, które nie są przeznaczone dla dzieci. Zapewne wielokrotnie zauważyliśmy, jak na pewnych kanałach pojawia się w rogu liczba 10, 14, 16 bądź wyższa. Oznacza to, od jakiego wieku można oglądać takie kanały czy programy. Jeśli więc w dekoderze ustalimy, że nie mają być wyświetlane kanały od dozwolonego wieku, to automatycznie będą one blokowane. Odblokowanie ich odbędzie się dopiero po przesłaniu kodu Pin, który wcześniej ustalaliśmy.

Kto pomoże przeprowadzić kontrolę rodzicielską w telewizji sat?

Serwis anten satelitarnych również wyjaśnia krok po kroku, jak można zabezpieczyć pewne kanały tv. Jeśli więc postawimy na taki montaż anteny satelitarnej, to otrzymujemy profesjonalną obsługę już na samym początku.

 

Anteny Satelitarne AntenySlask24.pl

„Ustawianie anten dla Ciebie i Twojej rodziny”