Jak poprawnie ustawić antenę satelitarną

Jak poprawnie ustawić antenę satelitarną?

Poprawne ustawienie anteny satelitarnej może zadecydować o jakości odbioru kanałów HD. Jeśli zależy nam na tym, aby działały nieprzerwanie, to dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów. To doświadczeni i wyszkoleni monterzy anten sat, który starają się zadbać o jej montaż krok po kroku. W jaki sposób o to dbają? Przekonajmy się krok po kroku.

Wybór anteny satelitarnej

Na rynku jest do dyspozycji wiele anten sat. Natomiast dobrze jest skupić się na tych offsetowych, wyższej jakości. Posiadają większą średnicę i wysokiej klasy konwerter. Dzięki temu odbiór sygnału z satelity staje się o wiele łatwiejszy.

Czasami moglibyśmy pokusić się o tańsze anteny siatkowe. Natomiast one nie są w stanie zapewnić nam odpowiednich możliwości, gdy na zewnątrz pojawiają się słabsze warunki pogodowe, większa wilgoć. Najlepsza średnica dla anteny satelitarnej, to minimum 80 cm.

Położenie anteny satelitarnej

jakie położenie anteny satelitarnej - montaż i ustawienie śląsk, katowice, sosnowiec, chorzów

Kolejna rzecz dotyczy miejsca montażu takiej anteny, która powinna odbierać sygnał z najbliższej satelity. W tym celu dobrze, aby posiadała dobrą widoczność w kierunku południowym. W tym celu na linii anteny i nieba nie powinny pojawić się żadne przeszkody, ponieważ one mogłyby zmniejszyć siłę odbioru sygnału. Kiedy taka widoczność jest niezakłócona, to później cieszymy się odbiorem telewizji satelitarnej przez cały rok.

Wysokiej jakości wtyczki i okablowanie

Do anteny satelitarnej staramy się zastosować odpowiedni kabel, o właściwej średnicy, jak i wytrzymałości. Najlepiej, aby był odporny na warunki atmosferyczne, na przykład na niską i wysoką temperaturę. Przydadzą się również specjalne wtyczki na kabel typu F. Dzięki nim można uzyskać właściwe podłączenie anteny i jej działanie na najwyższym poziomie.

Montowanie anteny satelitarnej

montowanie i ustawienie anteny salitelitarnej mysłowice, chorzów, katowice, sosnowiec

Podczas montażu anteny sat chcemy jeszcze posiadać odpowiedni wspornik doczepiany bądź profesjonalny masz antenowy. Wszystko zależy od tego, gdzie chcielibyśmy ją zamontować. Czasami jest możliwość do ściany, balustrady, a inny razem na dachu bądź do krokwi, jako opaska kominowa.

Ważne: anten satelitarnych nie można montować na dachach wyposażonych w materiały łatwopalne. W takie miejsca nie mogą być również poprowadzone kable antenowe. Dodatkowo na dachu powinien znajdować się dobrze działający piorunochron. Gdybyśmy stosowali do instalacji anteny masztu antenowego, to dbajmy o jego połączenie z piorunochronem.

Końcowy etap montowania anteny satelitarnej

Na samym końcu (po poprowadzeniu okablowania, dekodera i zamontowaniu anteny) zajmujemy się jeszcze jej odpowiednią regulacją. Musimy ją dobrze ustawić, aby dekoder bez problemu odebrał sygnał i umożliwił zakodowanie wszystkich kanałów satelitarnych w jakości HD. W tym celu monterzy starają się wykorzystywać nowoczesne mierniki sygnałów satelity.

Wystarczy je podpiąć obok czasy anteny i dzięki temu na bieżąco dowiadujemy się, jaki jest sygnał w telewizorze. Po właściwym ustawieniu anteny, dbamy na sam koniec o skuteczne dokręcenie wszystkich śrub. Dzięki temu jest ona dobrze przygotowana na wszelkie warunki pogodowe.