Jaką antenę satelitarną wybrać

Jaką antenę satelitarną wybrać?

Wybór anteny satelitarnej jest dość ważny. To przecież dzięki niej później cieszymy się z odbioru telewizji satelitarnej. Ogromna ilość kanałów i to jeszcze w cyfrowej jakości. Sami przez Cyfrowy Polsat czy innego dostawcę mieliśmy możliwość wybrania tych kanałów, które najbardziej nam odpowiadały.

Ale, jaką antenę sat powinniśmy zamontować w domu czy mieszkaniu bądź innym miejscu? Poznajmy popularne anteny satelitarnej i zakres możliwości, które nam zapewniają.

Rodzaje anten satelitarnych:

rodzaje anten satelitarnych

1. Anteny satelitarne Paraboliczne

Starczy typu anteny, która posiada centralnie wmontowany konwerter. Słabsza konstrukcja przyczynia się do odkładania na niej śniegu, brudu i wody. Dodatkowo konwerter zainstalowany jest centralnie, co później sprawia, że jest częściej zasłonięty. W konsekwencji odbiór sygnału z satelity okazuje się słabszy.

2. Anteny satelitarne Offsetowe

Płaska antena o kształcie eliptycznym. Stanowi wyższą jakość od anteny parabolicznej. Wszystko dzięki temu, że na takiej antenie nie dochodzi do odkładania się śniegu, lodu, wody i zanieczyszczeń. Konwerter pojawia się w jej dolnej części, co ma wpływ na uzyskanie silniejszego sygnału.

3. Anteny satelitarne Panelowe

Prosta w montażu antena, która posiada niższy zysk energetyczny od offsetowej. Idealnie sprawdza się tam, gdzie anteny offsetowej nie jesteśmy w stanie zamontować, na przykład w domkach letniskowych, samochodzie.

Co brać pod uwagę wybierając antenę satelitarną:

jak wybrać antenę satelitarną - parametry

  • położenie satelity
  • średnica anteny
  • materiał wykonania anteny
  • położenie i jakość konwertera anteny

Warto pozwolić sobie na montaż anteny sat odpornej na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Gwarantują takie możliwości anteny ocynkowane i malowane proszkowo. Jeśli więc będziemy im dokładnie się przyglądać, to szybko dojdziemy do właściwych wniosków.

Pomocny montaż anteny

Aby nie mieć żadnych trudności z wyborem i późniejszym montażem anteny satelitarnej, powinniśmy skontaktować się z monterami. Wśród nich wyłaniają się prawdziwi fachowcy, dobrze wyposażeni w mierniki do mierzenia sygnału z satelity. A zarazem dokładnie wiedzą, jak ustawić antenę, aby mogła skutecznie odbierał sygnał kanałów telewizyjnych w jakości hd we wszelkich warunkach pogodowych.

Decydując się na współpracę z nimi ponosimy pewne koszty, nawet do kilkuset zł. Natomiast oszczędzamy swój czas i nerwy. A zarazem wybieramy wysoką jakość i technologię, z której użytkowania później będziemy naprawdę zadowoleni. Tym bardziej powinniśmy pozwolić sobie na profesjonalnych monterów anten satelitarnych.

My działamy na terenie Śląska, w takich miastach, jak: Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Gliwice, Ruda Śląska i wiele innych. Wystarczy się do nas skontaktować telefonicznie, a chętnie odpowiemy na każde zlecenie i zadbamy o jego natychmiastową realizację bądź w innym dogodnym terminie. Na stronie firmowej chętnie ukazujemy swój cennik, z którym klienci mogą być na bieżąco. W nim również informujemy o pewnej współpracy, którą podjęliśmy z Cyfrowym Polsatem. Zachęcamy więc, aby wykorzystać prawie darmowy montaż anteny satelitarnej, który przez to zapewniamy 🙂