Sosnowiec okazuje się miastem z prawdziwego zdarzenia, które położone jest w województwie śląskim. Posiada ponad 200 tysięcy mieszkańców, rozłożonych na terenie blisko 100 km2. To przemysłowe miasto, które rozwija się w coraz większym stopniu. Ocenia się, że jest ono jednym z największych miast gospodarczych w naszym kraju. Przede wszystkim wynika to z cennych złóż minerałów, takich jak piasek, węgiel kamienny, kamień czy glinek ogniotrwały. Miasto posiada również bardzo prosty dostęp do wody pochodzącej z pobliskich rzeczy, takich jak: Bobrek, Brynia, Czarna i Biała Przemsza.

Rozwój miasta Sosnowiec

sosnowiec - atrakcje i zabytki miasta

Ocenia się, że w mieście tym znajduje się ponad 200 firm posiadających kapitał zagraniczny. Działają oni na terenie kraju, Unii Europejskiej oraz Ameryki. Przykłady takich rozwiniętych firm, to Magneti Marelli Exhaust System Polska, Foster Wheeler Energia Polska, Remondis czy Timken Polska.

Atrakcje turystyczne

Miasto to posiada również cenne miasta i zabytki, które okażą się przyjemne dla każdego turysty. Mimo, że miasto jest przemysłowe i skupia się tutaj wiele poważnych firm, to także odnajdziemy pewne perełki turystyczne. I właśnie na nich tutaj chcemy się skupić. Co zwiedzimy więc w Sosnowcu?

Do zwiedzania w Sosnowcu:

  • Pałac Dietla w Sosnowiec Pogoń
  • Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP
  • Zamek Sielecki
  • Cerkiew prawosławna pw. Wiary, Nadziei i Miłości
  • Pałac Schona

Bardzo rozwinięte w tym kraju są również szkoły i uczelnie. To właśnie w nich kolejne osoby zostają technikami bądź zdobywają wyższe wykształcenie, aby móc później wysilać się w danej branży przemysłu w tym mieści bądź poza jego granicami.

Również i tutaj w Sosnowcu pojawia się nasza firma AntenySlask24.pl, która pojawia się na dachach budynków, domków jednorodzinnych oraz w wielu innych miejscach. Właśnie tam montuje anteny satelitarne na dachach, ścianach budynków oraz w innych miejscach.

Jeśli pochodzą Państwo z województwa Śląskiego i potrzebują monterów anten satelitarnych, telewizorów ściennych i telewizji naziemnej dvb-t to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Wystarczy poznać nasz cennik, który jest pod wieloma względami atrakcyjny. Wysilamy się dla swoich klientów przez 7 dni w tygodniu. Proszę się z nami skontaktować, a na pewno się dogadamy!